Botník je nezbytnou součástí každé předsíně, pakliže nechceme, aby se nám v ní boty volně povalovaly a zakopávali jsme o ně nejen my, ale také naše návštěvy. Nevěste hlavy, pokud máte malou předsíň. I do té nejmenší předsíně si můžete pořídit pěkný botník.

Botníky součástí předsíňové stěny

Je to ideální řešení, ale vyžaduje přece jen nějaký prostor. Pokud se do vaší malé předsíně vejde předsíňová stěna, jejíž součástí je botník, zabijete několik much jednou ranou – získáte navíc věšáky na kabáty a možná i malou skříňku, do které se vejdou šály a rukavice. Vyhráno budete mít, pokud bude součástí takové stěny také zrcadlo.

Naštěstí výrobci myslí na menší byty a v nabídkách se objevují opravdu malé předsíňové stěny. Moderní je aktuálně kombinace tmavohnědé a bílé barvy.

Uzavřené botníky do malé předsíně

Ideální je, pokud se do vaší malé předsíně vejde botník v podobě malé skříňky. Důvod je praktický a estetický – boty zavřete do botníku a nebudete nutit žádného návštěvníka vaší domácnosti, aby si prohlédl vaši sbírku tenisek nebo čichal nepříjemný odér z bot.

Opravdu praktické jsou výklopné botníky. Ve skříňkovém provedení lze sehnat i velmi miniaturní botníky, které navíc mají ještě jednu výhodu – můžete se na ně při obouvání posadit.

Otevřené botníky do malé předsíně

K pořízení otevřeného botníku do malé předsíně byste měli přistoupit opravdu jen v případě, že není možné jiné řešení. Takovéto botníky vypadají v podstatě jako poličky, na které boty odložíte. Prodávají se v dřevěném i kovovém provedení. K dispozici jsou také botníky ratanové.

Jejich výhodou je, že tyto botníky jsou opravdu skladné a vejdou se i do té nejmenší předsíně. Nevýhodou je, že boty nejsou schované, takže na ně každý vidí. Na druhou stranu, lepší než je nechat jen tak povalovat.