V žádném dětském pokoji nesmí chybět postel. Někdy ale bojujeme s nedostatkem místa, a proto je dětská postel s úložným prostorem nezbytností. Jak ji vybrat? Jaké druhy dětských postelí s úložným prostorem jsou na trhu? A kolik stojí?

Proč dětská postel s úložným prostorem?

Asi každé milující rodiče napadne, zda je pro jejich dítě dětská postel s úložným prostorem vlastně vůbec vhodná. Není zdravotně nezávadná? Není, pokud vyberete kvalitní kousek, ale to ostatně platí i u postelí bez úložného prostoru.

Vhodné ale je úložný prostor postele pravidelně uklízet a vysávat, aby se zde nehromadil prach a roztočit, na které může být dítě alergické.

Dřevěná dětská postel s úložným prostorem

Klasikou je dětská postel s úložným prostorem v dřevěném provedení. Dřevo je velmi příjemný a zdravý materiál, kterému bychom měli dát vždy přednost. Ideální je samozřejmě masiv, u něhož si můžeme být jisti zdravotní nezávadností.

Provedení úložného prostoru u dřevěných postelí je pak různé – někdy jde o jednolitý velký „šuplík“, jindy o dva nebo tři menší apod. Záleží pak na nás, jakému dáme z praktických důvodů prostor. Pro ukládání peřin a lůžkovin se hodí první možnost, pro skladování hraček a oblečení pak určitě více členěný prostor.

Je vhodná čalouněná dětská postel?

Čalouněná dětská postel úložný prostor řešený trochu jinak – není zásuvný, ale vstupuje se do něho shora – tedy po nadzvednutí matrace. Což není příliš praktické. Obecně lze říci, že čalouněné postele sice vypadají na první pohled velmi pohodlně a útulně, ale kvůli hygieně nejsou do dětského pokoje příliš vhodné.

Dětská postel s dalším úložným prostorem

Jestliže řešíme nedostatek prostoru a dítě nebude mít svůj vlastní pokoj, ale jen koutek, můžeme mu pořídit dětskou postel s úložným prostorem, která je o něco více vyvýšená a v prostoru pod postelí jsou umístěné skříňky a šuplíky. Výhodná je také varianta, kdy je tato postel propojena se stolkem, u něhož dítě může psát úkoly.