Vybíráte jídelní židle? Proč zvolit kovové? Do jaké kuchyně se hodí? Jaké jsou výhody a nevýhody kovových jídelních židlí?

Jídelní židle mohou být nejen praktickou, ale také líbivou záležitostí. Ostatně asi nikdo by si do kuchyně nepořídil ošklivé jídelní židle. Kov zažívá opět renesanci, což dokazuje i nabídka různých nábytků s obchodem. Tak proč nejít s dobou a místo dřevěných jídelních židlí si nepořídit ty kovové?

Jídelní kovové židle nestudí

Mýtus číslo jedna je, že kovové jídelní židle studí. Jenže to není tak docela pravda. Samozřejmě, že kov jako takový je ve srovnání se dřevem studený. Ale u jídelní kovové židle se počítá s tím, že kovová bude pouze konstrukce – sedák a opěrka budou polstrované, tudíž teplé a pohodlné.

Kov jako elegance do kuchyně

Ano, pokud jsou udělané s ohledem na moderní design. Ovšem neplatí, že každá kovová židle bude elegantní a líbivá. Samozřejmě záleží na vkusu každého z nás, jaké kovové jídelní židli dá přednost. Hitem jsou jednoduché kovové konstrukce a barevné polstrování. Zajímavá a ultra moderní je také kombinace kovu a plastu.

Různým ozdůbkám, které se snaží evokovat romantismus, se ale raději vyhněte. V moderním interiéru nemají co dělat. Ještě snesitelné jsou bílé kovové jídelní židle, které evokují jižní Francii. Ty je ale nutné vhodně zkombinovat s ostatním vybavením interiéru.

Mýtus: Kovové židle jsou drahé

Tak to je další mýtus. Jídelní kovové židle mohou být samozřejmě i levnější než dřevěné. Záleží na tom, kde je kupujeme. Pokud si je pořídíme v designovém obchůdku, samozřejmě si za ně připlatíme.

Jídelní kovové židle jen ke kovovému stolu?

To určitě neplatí. Jídelní kovové židle mohou skvěle ladit i s dřevěným nebo plastovým stolem. Moderní bydlení si dokonce žádá vkusnou kombinaci materiálů a stylů. Takže moderní jídelní kovové židle mohou skvěle doplnit třeba starý dřevěný stůl ze 30. let, který jste nedávno koupili ve starožitnictví.