Byly doby, kdy kolébka pro miminko byla samozřejmostí. Jde o romantickou záležitost, ke které se opět vracíme. Je ale kolébka bezpečná? Jak ji vybrat? Jaké jsou výhody kolébky pro miminko oproti klasické postýlce?

Pokud se vám na půdě podaří najít starou kolébku po babičce nebo dědečkovi a jste dostatečně zruční, abyste ji zrekonstruovali, stane se jistě krásným doplňkem vašeho interiéru. Koupit se ale dají i krásné moderní kolébky pro miminka, které odpovídají bezpečnostním požadavkům současnosti. Navíc materiálem nemusí být pouze dřevo.

Vintage kolébka pro miminko

Klasická dřevěná kolébka pro miminko nám bude evokovat staré časy. Prodává se v přírodním provedení, ale seženete ji i v různých barvách, jako je třeba modrá, růžová, bílá nebo žlutá.

Dřevěná kolébka pro miminko je jednoduchá, praktická a snadno se udržuje. Pořídit můžete model s kolečky, který poskytuje větší mobilitu, nebo bez koleček, který nabízí zase větší stabilitu a bezpečí pro vaše dítě.

Multifunkční kolébka pro miminko

Hitem poslední doby jsou multifunkční kolébky pro miminko. V čem spočívá multifunkčnost této kolébky, která svým designem připomíná kočárek? Součástí této kolébky je většinou i kolotoč, světýlka, noční lampička a je možné na ní pouštět hudbu.

Kolébka tak plní funkci moderní uspávacího zařízení – tradičně byly děti houpány, dnes je možné jim pustit hudbu, zabavit je světýlky, hrou. Nakolik je toto skutečné nutná a zdravé, záleží na zvážení každého rodiče.

Látková kolébka pro miminko

Látkové kolébky pro miminka se inspirovaly u indiánů a domorodců. Nechají se zavěsit uvnitř domu i na zahradě. Jsou pohodlné a nenáročné na údržbu. Slouží ale spíše jen pro odpolední spaní dítěte a kratší odpočinek.

Kolébka, nebo postýlka?

Proč nevyužívat osvědčené? Kolébka miminkům sluší. Navíc mají rády houpaví pohyb, který je uklidní, ztiší a uspí. A o jejich zdraví se bát nemusíte. Moderní kolébky jsou vyráběny s ohledem na bezpečnost miminek.