Sháníte vhodný konferenční stolek do vašeho obývacího pokoje? A nechcete tradiční obdélníkový tvar, který má celá řada vašich známých? Buďte originální a pořiďte si kulatý konferenční stolek. Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Kulatý konferenční stolek jako evergreen

Možná, že kulatý konferenční stolek měla už vaše babička nebo prababička. Kulaté konferenční stolky jsou velmi elegantní a mohou skvěle doplnit jakýkoli interiér, obývací pokoj nebo kancelář.

Kulaté konferenční stolky jsou opět moderní a poslouží jako alternativa klasických hranatých konferenčních stolků, které vás možná už omrzely.

(Ne) výhody kulatého konferenčního stolku

Praktické výhody kulatého konferenčního stolku oceníte především, pokud máte malé děti – kulatý tvar eliminuje rizika různých úrazů spojených s pády a nárazy na ostré hrany nábytku. Další výhodou je, že kulaté tvary nám přirozeně evokují příjemné pocity. Kulatý konferenční stolek tak může zjemnit a zútulnit interiér.

kulatý konferenční stolek nějakou nevýhodu? Nabídne nám o něco menší prostor než klasický obdélníkový konferenční stolek. Nicméně ani to nemusí být nevýhoda, protože nás to alespoň bude nutit uklízet a nenechávat na stolku nepotřebně věci.

Kde koupit kulatý konferenční stolek?

Kulatý konferenční stolek není tak typický jako obdélníkový nebo oválný konferenční stolek. Pokud máte jasnou představu, jak by měl váš kulatý konferenční stolek vypadat, zkuste s nákresem zajít za šikovným truhlářem – cena nemusí být vůbec vyšší než v obchodě a doma budete mít opravdový originál.

Pokud neholdujete nábytkářské konfekci, zkuste obejít vetešnictví a starožitnictví – třeba zde najdete opravdu zajímavý kulatý konferenční stolek s historií, který se stane solitérem vašeho obývacího pokoje nebo kanceláře. Zkusit můžete také inzeráty a propátrat bazary s nábytkem na internetu.