Moderní styl bydlení přeje minimalismu. To platí i v případě obývacích stěn. Nicméně moderní nejsou jen nenápadné obývací stěny, ale také masivnější luxusní obývací stěny. Které z nich se hodí právě pro vás?

Minimalistické moderní obývací stěny

Mít v obýváku pár polic, skříňku na televizi… To je aktuální představa moderní obývací stěny. Minimalismus vtrhl do našich obýváků před několika lety a stále se v nich drží. Je to v podstatě reakce na obří obývací stěny, které byly kdysi moderní a jež si všichni ještě dobře pamatujeme.

Výhodou moderních obývacích stěn v minimalistickém duchu je vzdušnost. Nezaberou nám kus prostoru už v tak malém obýváku v panelovém bytě. Na druhou stranu, poskytují velmi málo úložného prostoru, takže vyžadují, abychom nevlastnili příliš knih, porcelánu…

Takovéto moderní obývací stěny se hodí spíše pro mladé páry nebo pro singles. Své místo najdou v malých bytečkách, které bojují s nedostatkem prostoru. Ve větších rodinných domech budou působit trochu uťáple.

Moderní obývací stěny pro náročné

Stojí nás více peněz, ale nabízí komfort, pohodlí, dostatek úložného prostoru, jsou designově zajímavé. Řeč je o luxusních obývacích stěnách, které jsou masivních a opět se stávají hitem.

Výhodou takovýchto moderních obývacích stěn je, že nám poskytnout dostatek prostoru pro naše rodinné poklady. Skvěle padnou do větších obýváků a určitě se nemusíme bát o jejich kvalitu.

Většina moderních obývacích stěn se vyrábí tak, aby nám umožnila variabilně je přestavovat. To znamená, že nejde o jeden velký a neměnný komplex, jako tomu bylo dříve. Naopak i velké moderní obývací stěny mohou působit vzdušně a uzpůsobit si je můžeme podle svých představ.

Velký výběr obývacích stěn mají například v obchodech xxl lutz.

Jak vybrat obývací stěnu?

Nerozhodujte se jen podle ceny. Minimalistické moderní obývací stěny sice seženete za směšný peníz, ovšem často na úkor kvality. Za zajímavou cenu vám ji ale zcela jistě vyrobí i šikovný truhlář – a můžete si být jisti, že taková obývací stěna bude nejen reflektovat rozložení vašeho obýváku, ale také bude kvalitní a dlouho vydrží.