Zařizujete kuchyň? Jaké židle do kuchyně jsou moderní? Jaký materiál a barvy frčí? Hodí se pro vás rustikální styl nebo těžká moderna?

Co by to bylo za kuchyni bez jídelního stolu a jídelních židlí! Správně vybraný nábytek dodá vaší kuchyni šmrnc a ze stolování může učinit opravdový zážitek. Vyplatí se vybrat nejen pohodlné, ale také moderní jídelní židle, které budou lahodit oku i vašim zádům.

Moderní židle do kuchyně? Kov!

Využívání kovu v nábytku slaví renesanci. Proto určitě neprohloupíte, pokud si do kuchyně pořídíte moderní kovové židle. Jak je poznáte? Mají minimalistický design. Sedák a opěradlo jsou většinou polstrované nebo plastové. A samozřejmě barevné – zelené, modré, žluté, červené a pro odvážné i růžové. Moderní kovové židle do kuchyně můžete kombinovat nejen s minimalistickým kovovým stolem, ale třeba i s dřevěným starožitným stolem. Nebojte se toho a buďte originální!

Dřevo je klasika

Dřevo je klasickým materiálem pro výrobu židlí. Dřevěné židle do kuchyně jsou stále moderní, takže se jich nebojte. In je rustikální styl, který se vyznačuje masivním dřevěným nábytkem.

Vzhled bytelných dřevěných židlí můžete snadno měnit. Stačí jen vyměnit sedáky – jednou mohou být červené, jindy kytičkované, podruhé kostkované.

Zajímavou alternativou klasických dřevěných židlí jsou bíle natřené dřevěné židle. Takové židle do kuchyně jsou moderní a evokují nám romantickou atmosféru jižní Francie (Provence). Kombinujte je s levandulovým textilem.

Plastové moderní židle do kuchyně

Plast je opět moderní. Proto se z něho vyrábí i židle do kuchyně. Nebojte, jsou bytelné. Moderní plastové židle do kuchyně skutečně hodně vydrží. Jejich výhodou je snadná údržba. Navíc jsou pohodlné.

Nepředstavujte si ale klasické bílé plastové židličky, které se používaly (a bohužel ještě občas používají) jako venkovní nábytek. Moderní plastové židle do kuchyně mají svébytný design. Aktuálně je moderní zelená nebo žlutá barva.