Noční stolek by neměl chybět v žádné ložnici – jde totiž o velmi praktickou záležitost. Kam jinam postavit lampičku, odložit knihu, kapesníky a další nezbytnosti, které se vám mohou hodit. Cestu do našich domovů si znovu hledá bílý nábytek a také noční stolek můžete mít v bílé barvě.

Říkáte si, že bílý nábytek je nepraktický. Jsou na něm dobře vidět všechny fleky. Jenže to není tak úplně pravda. Navíc na bílém nábytku třeba není tolik vidět prach jako na tom tmavém. A světlý nábytek se především do ložnice hodí. Tak proč nesáhnout právě po nočním stolku v bílé barvě?

Noční bílý stolek do každé ložnice?

Bílý noční stolek ovšem musí ladit se zbytkem nábytku v ložnici. Prosti gustu žádný dišputát, ale bílý noční stolek nebude asi příliš ladit s dřevěnou dubovou postelí. Naopak ale může velmi dobře doplnit postele čalouněné nebo kovové, s nimiž bude bílá barva nočního stolku dobře kontrastovat.

Jestliže máte v ložnici ještě jiný nábytek – například šatní skříně, je třeba noční bílý stolek sladit i s nimi. Řešením například může být varianta bílého nočního stolku s dalšími barevnými doplňky, kdy je například bílá barva zkombinována s různými dekory dřeva.

Jak velký noční stolek vybrat?

Bílý noční stolek můžete pořídit v klasických rozměrech cca 42 x 41 x 35 cm. Většinou narazíte na bílé noční stolky s jedním nebo dvěma šuplíky, což je praktické, protože si do nich můžete schovat kapesníky, rozečtenou knížku, léky apod., aniž by se na tyto věci prášilo.

Noční bílé stolky se prodávají také na kolečkách – stolek je pak flexibilní a snadno přemístitelný. Jestliže toužíte po netradičním bílém nočním stolku, dejte přednost třeba jednoduché kovové konstrukci natřené na bílo. Takovíto noční stolek bude evokovat Francii, zvláště pak, pokud si ho ozdobíte levandulí pro dobré spaní.