Podle čeho vybírat odpadkové koše do kuchyně? Jaká kritéria sledovat? Vyplatí se investice do dražšího odpadkové koše? Jsou nějaké trendy v této oblasti?

Odpadkový koš je v kuchyni naprosto klíčový. Stále se zvyšují naše požadavky nejen na hygienu, ale také design. S ohledem na recyklaci pak v kuchyni čím dál více požadujeme koše, které nám pomohou s tříděním odpadů.

Proto se v kamenných i internetových obchodech můžeme setkat s různými druhy odpadkových košů. V kuchyni by měl být samozřejmostí uzavřený odpadkový koš, který bude dobře izolovat pachy.

Nerezové odpadkové koše do kuchyně

Jestliže nemáme v kuchyňské lince prostor na umístění odpadkového koše, nezbývá nám nic jiného, než se s ním pochlubit. Protože bude stát volně v kuchyni, myslete při jeho výběru i na design. Celkem elegantní záležitostí jsou nerezové koše. Ty se vyrábí v různém provedení a velikost (dokonce najdete i důmyslné rohové odpadkové koše, které skvěle vyplní „hluchý“ a nevyužitý roh.

Jestliže ale toužíte po něčem nápaditém, nepřijdete zkrátka. Výrobci odpadkových košů přišli s nápadem na různé retro koše, které vám připomenou například odpadkový koš, jenž v kuchyni používala vaše babička.

Odpadkové koše do kuchyně vestavné

Pokud to vaše kuchyňská linka dispozičně dovoluje, využijte vestavné odpadkové koše. Jde o řešení praktické a hygienické. Vestavné odpadkové koše se prodávají v různých variantách. Navíc nemusíte zas tak moc myslet na jejich designové provedení.

Pomocník pro třídění odpadů

Odpadkové koše do kuchyně na tříděný odpad jsou chytrým pomocníkem v každé domácnosti. Zbaví vás igelitek, do kterých dáváte plast, sklo a další tříděný materiál. Většinou se prodávají jako sada tří oddělených košů.

Odpadkové koše do kuchyně bezdotykové

Bezdotykové odpadkové koše do kuchyně jsou praktické a hygienické – nebudete jim muset ručně nadzvedávat víko zrovna ve chvíli, kdy vaříte a máte ruku špinavou od mouky. Takže se vyhnete jak ušpinění koše, tak případného přenesení bakterií.