Rohové kožené sedací soupravy jsou opět hitem. Hodí se i do vašeho obýváku? Jak rohovou koženou sedací soupravu vybrat? Je lepší pravá, nebo umělá kůže? A jak koženou sedací soupravu ošetřovat?

Rohové kožené sedací soupravy se skvěle hodí do luxusně zařízeného obývacího pokoje, kterému ještě zvýší prestiž. Samozřejmě je třeba s koženou sedací soupravou sladit ostatní vybavení obývacího pokoje.

Neznamená to však, že rohové kožené sedací soupravy ladí pouze s těžkopádným nábytkem, který vypadá, že byl zakoupen za velké peníze ve starožitnictví. Lehčí a barevné kožené sedací soupravy se snesou i s moderním minimalistickým nábytkem. Prostě už dávno neplatí, že rohové kožené sedací soupravy jsou tmavé a těžké. Od věci není ani kombinování stylů, které však musí být provedeno s citem.

(Ne)výhody rohových sedacích souprav

Rohové kožené sedací soupravy jsou poněkud dražší záležitostí. Na druhou stranu vám ale dlouho vydrží, pokud se o ně budete dobře a pravidelně starat. Rohové kožené sedací soupravy jsou určitě prestižní záležitostí a dodají vašemu obýváku styl.

Rohové kožené sedací soupravy: Co umělá kůže?

Jestliže si nemůžete dovolit rohovou sedací soupravu z pravé kůže, je pro vás alternativou tzv. eko kůže, tedy umělá kůže. Výhodou je, že taková rohová sedací souprava je levnější. A zcela jistě potěší také ochránce zvířat. Na druhou stranu ale počítejte s menší životností.

Rohové kožené sedací soupravy a údržba

Rohové kožené sedací soupravy vyžadují pravidelnou údržbu, ať už jsou vyrobené z pravé nebo umělé kůže. Jak se o ně postarat?

  • Rohové kožené sedací soupravy pravidelně utírejte navlhčeným hadříkem.
  • Pravou i umělou kůži pak vždy po utření pravidelně ošetřujte přípravkem, který doporučuje výrobce.
  • Rohové kožené sedací soupravy by neměli být pod přímým slunečním světlem (hrozí vyšisování) a ty umělé ještě navíc ne moc dobře snáší vysoké teploty.