Sháníte rohovou soupravu, ale zároveň potřebujete, aby byla také rozkládací? Žádný problém. Rohové rozkládací sedací soupravy jsou již nějakou dobu na trhu. Samozřejmě v různých variantách. Jaká se hodí právě pro vás?

Proč rohové rozkládací sedací soupravy?

Je ale pořízení rohové rozkládací sedací soupravy výhodné? Rohovou sedací soupravu oceníte v případě, kdy máte dostatečně velký obývací pokoj, v němž by se běžná sedací souprava ztrácela. Nebo je celý prostor dispozičně řešen tak, že v něm jinou než rohovou sedací soupravu umístit nelze.

A proč dát přednost zrovna rozkládací rohové sedací soupravě? Nikde nevíte, kdy se lůžko navíc bude hodit – může u vás přespat kamarádka, přátelé, tchýně. Rohové rozkládací soupravy jsou důmyslně řešené, takže z nich velmi pohodlně a rychle můžete vytvořit dvoulůžko. Na druhou stranu – třeba právě v případě tchýně by se občas hodila výmluva, že ji prostě nemáte kam uložit.

Jaký materiály sedačky zvolit?

Materiál rohové rozkládací soupravy – ostatně jako každé jiné sedačky – může v rodině podnítit celkem bouřlivou diskuzi. Někdo se ukáže jako zastánce kůže, jiný prosazuje alcantaru nebo látkové čalounění.

Každý materiál má pochopitelně své výhody a nevýhody. Kůže je přírodním a příjemným materiálem, ale vyžaduje péči. Čalouněné látky se snadno udržují a vybírat můžete z různých vzorů a barev. Alcantara je látka, která nám asociuje samet. Je velmi příjemná na dotek. Dodává se většinou jen v jednobarevném provedení.

Rohové rozkládací sedací soupravy a tvar

Rohové rozkládací sedací soupravy jsou k dispozici v klasickém L (orientovaném na pravou či levou stranu), ale také v U. Samozřejmě, že pokud máte velkou rodinu, oceníte co nejvíce míst k sezení a jestliže to dispozice obývacího pokoje dovoluje, sáhněte po tvaru sedací soupravy do U. Při výběru rohové rozkládací sedací soupravy ve tvaru L se dopředu zamyslete nad její orientací.