Už jste slyšeli o rozkládacím křesle na spaní? O co jde? Pro koho se hodí? Spí se na něm opravdu pohodlně?

Rozkládací křeslo na spaní: O co jde?

O rozkládacím gauči nebo sedačce slyšel snad každý. Konečně, jde o věc ryze praktickou. Ale co to je vlastně to rozkládací křeslo na spaní?

Jde o křeslo, které funguje jako dva v jednom. Tedy jako klasické křeslo – ve své složené formě, a také jako postel – v rozložené formě.

Od běžného křesla se rozkládací křeslo na spaní moc neliší. Počítat můžete s klasickým „křeslovým“ tvarem. Jen bude vždy bez nožiček (nebo pouze s velmi krátkými nožičkami), protože pod sedákem má poskládané části, z nichž se pak velmi rychle složí lůžko.

Rozkládací křeslo na spaní: Typy

Rozkládací křesla na spaní se prodávají v různém designu a provedení. Většinou jsou čalouněná a mají buď dřevěné nebo čalouněné opěrky na ruce. Samozřejmě se dají sehnat i rozkládací křesla bez opěrek, která pak nabídnou pohodlnější spaní (nemusíte se např. bát, že se při spánku o dřevěnou opěrku uhodíte).

Nabídka barevného provedení rozkládacích křesel na spaní je široká. A při troše štěstí objevíte i zajímavý a moderní design.

Kdy rozkládací křeslo využijete?

Rozkládací křeslo na spaní se hodí pro všechny, kteří vědí, že u nich občas potřebuje někdo přespat a nemají prostor na rozkládací sedací soupravu. Rozkládací křeslo na spaní můžete pořídit do teenagerovského pokoje, kam se určitě vejde, a vyřešit tak problém, kam uložit kamaráda vašeho syna.

Rozkládací křeslo na spaní je relativně pohodlné, na dlouhodobé spaní se však určitě hodí postel. Proto si ho nepořizujte jako levnou variantu postele. Nevyplatí se šetřit na zdraví a časem by nepohodlné spaní mohla odnést třeba vaše záda.