Řekli byste, že máte v obýváku sektorový nábytek? Co si vlastně před tím pojmem představit? Jak je to aktuálně se sektorovým nábytkem? Lze i mezi ním objevit originální kousky?

Co je to sektorový nábytek

Co si vlastně pod pojmem sektorový nábytek představíte? Asi nic moc pěkného. Obyčejný a tuctový kus nábytku, který se nevyznačuje žádnou originalitou a podobný má třeba i váš soused.

Přestože se může zdát, že sektorovému nábytku už dávno odzvonilo, není to tak docela pravda. Ano, sice z našich domovů snad už zmizely obývací stěny zakoupené v Domech bytové kultury, nicméně i dnes se naše obýváky vybavují většinou sektorovým nábytkem.

Proč není sektorový nábytek špatný?

To ale neznamená, že sektorový nábytek je špatný! Sice se vám může stát, že stejnou stěnu zakoupenou v IKEA bude mít i váš kamarád, ale třeba ji rozestaví úplně jinak. Variabilita je totiž to, co dnes charakterizuje sektorový nábytek a dává mu punc individuality – alespoň částečně.

Navíc oproti dřívějším dobám se vyrábí spoustu druhů a typů sektorového nábytku do obýváků – dopřát si můžete minimalismus, rustikální nebo starobylý styl. Nebo můžete různé styly kombinovat dohromady.

Sektorový nábytek do vašeho obýváku

Výhodou sektorového nábytku do obýváku je dostupnost, a to nejen cenová. V podstatě si kdykoli můžete zajet do nějakého velkého obchodního domu a vybrat si nový sektorový nábytek do vašeho obýváku. Ještě ten den vám ho většinou doručí a můžete začít doma předělávat a přestavovat…

Nevýhodou sektorového nábytku do obýváku je tuctovost. Tu ale můžete narušit – jděte do starožitnictví a pořiďte si nějaký pěkný solitér – třeba originální křeslo. Nebo svoji originalitu zdůrazněte různými doplňky – vázou po babičce, vlastnoručně namalovaným obrazem, netradičním kobercem.