Jestliže doma máte seniora nebo těžko pohyblivého člověka, víte, že je koupání ve sprše občas opravdu zmáhá a ocenili by, pokud by si mohli při sprchování sednout. Řešení je jednoduché – stolička do sprchy.

Co je to stolička do sprchy?

Stolička do sprchy je velmi jednoduché zařízení. Jde o stoličku, která je voděodolná a její nožičky jsou opatřené protiskluzovým materiálem, aby se eliminovalo riziko úrazu. Proto se doporučuje dát určitě přednost kvalitní stoličce do sprchy před obyčejnou židlí.

Jak vybrat stoličku do sprchy

Stolička do sprchy se vyrábí v řadě provedení – bez opěrátka, s odnímatelným opěrátkem, výškově nastavitelné, s dírkami v sedáku nebo s vykrojeným sedákem, který umožní pohodlnou osobní hygienu.

Stolička do sprchy se většinou vyrábí v bílé barvě a jako materiál je použit plast v kombinaci s kovem. Některé stoličky nebo sklopná sedátka do sprchy je pak možné pořídit i ve dřevě, což lépe vypadá, ale většinou si za vzhled musíte i trochu připlatit.

Pro méně pohyblivé osoby je možné zakoupit také pojízdnou židli do sprchy. Některé z nich mají dokonce pod sedákem odnímatelnou nádobu, takže je lze využít i jako toaletu. Taková zařízení jsou však už samozřejmě dražší a pohybují se v řádech tisíců korun.

Kolik stojí stolička do sprchy?

Obyčejnou stoličku do sprchy bez opěradla zakoupíte ale relativně levně – prodávají se za cenu něco málo přes 1 000 korun. Je ale rozhodně lepší na stoličce do sprchy nešetřit, protože jde v první řadě o bezpečnost a pohodlí.

Ještě levněji je pak možné pořídit sklopné sedátko do sprchy, které oceníte zejména u menších sprch. K sedátku i stoličce do sprchy je pak vhodné opatřit také madlo, které seniorovi umožní pohodlně vstát. Kombinace vhodné a bezpečné stoličky do sprchy s chytře připevněným madlem pak může seniora v mytí i osamostatnit.